Canik’te Sağanak Yağışa Karşı Etkin Mücadele

Canik Belediyesi, şiddetli yağışlardan vatandaşların olumsuz durumlarla karşılaşmalarını engellemek için canla başla mücadele etti.

Canik Belediyesi, şehirde etkili olan şiddetli yağışlardan dolayı vatandaşların olumsuz durumlarla karşılaşmamaları adına yağışlara anında müdahale etti. Vatandaşların mağduriyet yaşamaması için sağanak yağışlarla canla başla mücadele eden Canik Belediyesi ekipleri, ilçede hummalı bir çalışma gerçekleştirdi. İlçe genelinde sağanak yağmura karşı yoğun tedbirler alan Canik Belediyesi, vatandaşlardan gelen talepleri süratle yerine getirerek şiddetli yağışlara müdahale etti. Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, ekipler tarafından sağanak yağmura karşı sürdürülen çalışmaları yerinde inceleyerek, ekipleri koordine etti. Başkan İbrahim Sandıkçı, Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Canik Kaymakamı Mahmut Halal ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir İle birlikte ilçede gerçekleştirilen çalışmaları yerinde inceledi. Canik’te yağışların etkili olduğu bölgelerde bulunan vatandaşları ziyaret eden, onların taleplerini dinleyen Başkan İbrahim Sandıkçı gerekli müdahaleleri ekiplerle birlikte gerçekleştirdi.

Şiddetli Yağışlara Karşı Cansiperane Çalışma

Canik Belediyesi, şehirde etkisini gösteren şiddetli yağışlardan ilçe halkının olumsuz bir şekilde etkilenmesini önlemek için yağışlara anında müdahale etti. Teyakkuz halinde olan ekipler sağanak yağışın başladığı ilk dakikalardan itibaren ilçede gerekli tedbirleri sağladı.  Canik’te şiddetli yağışların etkili olduğu bölgelere anında müdahale eden ekipler, vatandaşlar tarafından çağrı merkezine iletilen talepler doğrultusunda gerekli çalışmaları süratle tamamladı.  Tüm ekip ve ekipmanlarla sahada şiddetli yağmura karşı etkin bir mücadele veren Canik Belediyesi, ilçe genelinde mazgal ve yağmur suyu gider temizleme çalışmalarını gerçekleştirdi. Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Canik Kaymakamı Mahmut Halal ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir İle birlikte sağanak yağılardan etkilenen Gülsan Sanayi Sitesi’nde devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Başkan İbrahim Sandıkçı, sanayi esnafına geçmiş olsun dileklerini iletti.

Başkan Sandıkçı Çalışmaları Yerinde İnceledi

İlçede şiddetli yağışlara karşı gerçekleştirilen çalışmaları yerinde inceleyen Başkan İbrahim Sandıkçı, ekipleri sahada koordine etti. İlçede sağanak yağmurun etkilediği noktalarda bulunan vatandaşları tek tek ziyaret eden Başkan İbrahim Sandıkçı, vatandaşların taleplerini yerinde dinleyerek ekiplerle birlikte hemen yerine getirdi. Ekiplerin teyakkuzda olduğunu ve ilçede gerekli tedbirlerin alındığını ifade eden Başkan İbrahim Sandıkçı,  “Meteoroloji’den aldığımız bilgilere göre bu hafta devam etmesi beklenen şiddetli yağılardan vatandaşlarımızın olumsuz bir şekilde etkilenmemesi için ekiplerimizle birlikte ilçemizde yoğun bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ekiplerimiz teyakkuz halinde.  Kırsal mahallelerimizde heyelan riski taşıyan bölgelerin düzenli olarak kontrollerini sağlıyoruz. İlçemizde gerekli tedbirleri almış bulunmaktayız. Vatandaşlarımızın şiddetli yağışlar nedeniyle herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için ekiplerimizle 7/24 sahadayız” dedi.

 

Canik Belediyesi tarafından yapılan açıklamada vatandaşların sağanak yağışlardan dolayı yaşayabileceği olumsuz durumlarda belediyenin 444 55 90 numaralı çağrı merkezine ulaşarak talepte bulunabileceği kaydedildi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*