Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel Canlı Yayınla Efes Selçukluları Bilgilendirdi

HALK İLE DAHA İÇ İÇE

Yeni çalışma dönemi ile birlikte yeni bir yapılandırmaya gidildiğini belirten Başkan Filiz Ceritoğlu Sengel, halkla daha güçlü bir iletişim stratejisi hedeflediklerini belirterek; “Mevcut belediye başkan yardımcılarımızın yanı sıra halk ile bire bir iletişim kurabilecek bir siyasi başkan yardımcısı belirledik. Meclis kararıyla kurulan Esnaf Komisyonumuzun yanı sıra Esnaf Masamızı kurmayı, SELBİM’İN yanı sıra İletişim Merkezimizi hayata geçirmeyi planlıyoruz. Bu anlamda yapılandırmalarımızı tamamladık. Şimdi mekânsal olarak bazı değişikliklerimizi yaparak hem esnaf masamızı hem de iletişim merkezimizi aktif halde kullanmaya başlayacağız” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle Efes Selçuk’ta süregelen temizlik çalışmalarının ivme kazandığını belirten Filiz Başkan; “İzmir Büyükşehir Belediyemizin çok daha güçlendirilmiş temizlik hizmetleriyle beraber çalıştık ve çalışmaya da devam ediyoruz. Bu noktada kentin dört bir köşesinde bilhassa da merkezde yoğun çalışmalara başladık. İzmir Büyükşehir Belediyemize çok teşekkür ediyoruz” dedi.

BAŞKAN TUGAY’A TEŞEKKÜR

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay’ın proje bazlı olarak 30 ilçe içerisinde ilk olarak Efes Selçuk’u ziyaret ettiğini belirten Filiz Başkan “Başkanımız Sayın Cemil Tugay’ın bizimle birlikte hareket edecek olmasının güveni ile birlikte uygulanabilir projelerimizden hangi birinden başlayabileceğimizi bire bir yerlerinde tespit ettik. Pamucak Sahili’nden Kültür ve Gençlik Merkezimizin olduğu yere, yeni otogardan eski otogara kadar her yeri adım adım, birlikte gezdik. Bu şekilde projelerimizi bire bir anlatabilme fırsatı bulduk. Bu anlamda İzmir Büyükşehir Belediyemizin tüm emekçilerine, Sayın Başkanımıza göstermiş olduğu bu ilgiden dolayı çok teşekkür ediyoruz” dedi.

EMEKLİ EFESLİM KART GÜÇLENECEK

Ankara’da hafta sonu düzenlenen Büyük Emekli Mitingi’ne değinen Başkan Ceritoğlu Sengel; “Sayın Genel Başkanımız Özgür Özel’in geçen hafta sonu Ankara’da düzenlenen Büyük Emekli Mitingi’nde söylediği her cümle bilhassa nüfusunun önemli bir kısmı emekli olan Efes Selçuk için çok değerliydi.  Her geçen gün artan ekonomik sıkıntılar emeklilerimiz için yaşamı giderek zorlaştırıyor. Bu anlamda aylar öncesinden biz Emekli Efeslim Kart ile ilk adımımızı atmıştık. Her ay Emekli Efeslim Kart’a belli bir bedel yatırılarak emeklilerimizin dışarda yaptıkları alışverişe bir katkı sunmaya başladık. Ancak Sayın Genel Başkanımızın Büyük Emekli Mitingi’nde söylediklerinden sonra bu katkıyı biraz daha artırmaya, daha çok kişiye katkı sunmak için çaba sarf etmeye karar verdik” diye konuştu.

SÜREÇ DEVAM EDİYOR

Ankara’da Milli Parklar Genel Müdürlüğü ile Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda yapmış olduğu görüşmeler hakkında da Efes Selçukluları bilgilendiren Filiz Başkan; “Efes Selçuk Belediyesi’nin ayakta kalabilmesi, sosyal yardım hizmetlerimizin büyüyerek devam edebilmesi için Meryem Ana Evi otoparkının ne kadar önemli olduğunu Milli Parklar Genel Müdürlüğü’nde ifade ettim. Konuyla ilgili süreç devam ediyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile yapmış olduğumuz görüşmeler içerisinde yeni döneme ilişkin neler yapabileceğimizi, bundan sonraki süreçte Efes Alt Kapı’da ihtiyaç duyduğumuz ek otoparkı nasıl ifa edeceğimizi bire bir görüştük” dedi.

GÜNDÜZ BAKIMEVLERİ, MİSAFİRHANE VE FIRIN HAYATA GEÇECEK

Efes Selçuk’un projelerinin geçen yıl gerçekleşen Efes Selçuk Dayanıklı Kent Konferansı’nın çıktılarına dayandığını belirten Başkan Ceritoğlu Sengel; “Seçimden hemen önce Dayanıklı Kent Konferansının çıktıları gereğince Çamlık Parkı’nda çocuklarımız için bir kütüphane açmıştık. Bu konferansın esaslarına dayanarak tıpkı Belevi Şen Çocuk Evi gibi gündüz çocuk

bakım evlerinin çok kıymetli olduğunu anladık. Okul öncesi eğitimin önemli olması sebebiyle mahallelerde açacağımız gündüz bakım evlerinin çok önemli olduğunu bilerek 14 Mayıs Mahallesi’nde bulunan bir alanı dönüştürmek adına çalışmalarımızı başlattık. Yükseköğrenim gören öğrencilerimiz için yeni bir misafirhane yapmak konusunda çalışmalarımıza başladık. Halkın temel ihtiyacı olan ekmeğe daha kolay ulaşılabilmesi için Belevi’de belirlediğimiz alana bir fırın açarak kendi ekmeğimizi kendimiz üretip halk ekmek büfelerinin de çoğaltılması için çaba sarf edeceğiz” dedi.

BİLGİLENDİRMELER DEVAM EDECEK

Sosyal medya üzerinden Efes Selçuk’u yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirmeye devam edeceğini belirten Filiz Başkan; “Bu dönemde geçmişin tecrübesi ile ne yapacağını daha iyi bilerek, bilhassa da sivil toplum örgütlerimiz ve paydaşlarımız ile Dayanıklı Kent Konferansında bize söylenen bütün esaslara göre adım atmaya devam ediyoruz. Sık sık bilgilendirmeler yapmaya devam edeceğiz. Bunun haricinde geçen dönem başladığımız fakat ne yazık ki deprem sebebiyle ara vermek zorunda kaldığımız mahalle toplantılarımıza kaldığımız yerden devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*