GroupM Tolga Üner’i Türkiye liderliğine getirdi

WPP’nin medya yatırım grubu GroupM, Tolga Üner’i GroupM Türkiye’ye CEO’su olarak atadığını duyurdu. GoupM CEO’luğuna getirilen Üner, yedi yıldır yürüttüğü EssenceMediacom Türkiye CEO’luk görevine yeni bir isim atanana kadar bir süreliğine daha devam edecek. 

WPP’nin medya yatırım grubu GroupM, Tolga Üner’in GroupM Türkiye’ye CEO olarak liderlik edeceğini duyurdu. EssenceMediacom Türkiye CEO’su olarak geçirdiği yedi yılın ardından GroupM CEO’luk görevine getirilen Üner, EssenceMediacom Türkiye’ye yeni CEO atanana kadar liderlik etmeye devam edecek. Üner’in Essencemediacom’da görevini devredecek kişi için arayışlar sürüyor.

GroupM, EMEA ve İngiltere CEO’su Josh Krichefski, atama ile ilgili değerlendirmesinde şunları söyledi: “Tolga’nın EssenceMediacom’da gösterdiği performans ve etkinliği GroupM Türkiye’de de göstereceğine inanıyorum. Kendisi özellikle GroupM ve ajanslarımızı müşterilerimiz için en iyi sonuçlara hizmet edecek şekilde bir araya getirme konusunda oldukça yetenekli. Türkiye, GroupM için EMEA bölgesinde önemli bir pazar. Türkiye pazarı yüksek enflasyon, siyasi seçimler ve yıkıcı bir doğal afet gibi zorlu dönemlerden geçti, geçmeye de devam ediyor. 2023’ün başlarında GroupM genelinde liderlik değişikliklerinin yanı sıra, pazarda önemli ekonomik zorluklar da yaşandı. Tolga Üner’in GroupM ailesi içindeki deneyimi ile büyümeyi teşvik edecek çalışmalara imza atmaya ve performans avantajı sağlamaya devam edeceğine inanıyorum.”

GroupM Türkiye CEO’su Tolga Üner, ataması ile ilgili değerlendirmesinde şunları söyledi, “Yeni görevim için mutlu ve heyecanlıyım. Bugüne dek grubumuza katkı sağlamış tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Ben kollektif başarıya inanan bir iyimserim. Yetkinliklerimizi geliştirmeye ve iyi bir ekip çalışması ile müşterilerimiz için en iyi çözümleri sunmaya devam edeceğiz. Günümüz koşullarına paralel olarak değişen istek ve ihtiyaçlar, gelişen teknolojiler ile şekillenen yeni reklamcılık çağında GroupM ve ajanslarımızın en doğru adres olduğuna inanıyorum.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*