inDrive’ın araç çağırma hizmeti şimdi Ankara’da

Küresel bir mobilite ve kentsel hizmetler platformu olan inDrive, Ankara’ya geliyor. Hizmet yalnızca kayıtlı kullanıcılar ve resmi taksi şoförleri tarafından kullanılacak.

inDrive, geçtiğimiz kasım ayında İstanbul’da araç çağırma ve kurye teslimat hizmetlerini başlattı. Sonuçlar, inDrive modelinin Türkiye’de çok beğenildiğini gösterdi.

inDrive Türkiye İş Geliştirme Müdürü Maksim Osipov yaptığı açıklamada, “İstanbul’daki çalışmalarımız iyi gidiyor. İstanbullular hizmetimizi şehrin her bölgesinde kullanabiliyor. İstanbul’da çalışan resmi taksi şoförlerinin yaklaşık yarısı ile başarılı bir şekilde işbirliği yapıyoruz. Aynı yaklaşımı Ankara’da da uygulayacağız” dedi.

inDrive’ın P2P modeli

Yolcunun fiyatı belirlemesi: Yolculuğun fiyatını uygulama belirlemiyor. Kullanıcıların teklifi sonucu belirleniyor.

Eşit haklar ve yaklaşım: inDrive, insanlara şeffaf ve karşılıklı olarak adil koşullar sağlamayı amaç edinmiştir. Sürücüler, yolculuk teklifini kabul etmeden önce yolcu tarafından önerilen fiyatı ve varış noktasını görür. Herhangi bir teklifi hiçbir ücret ve ceza olmaksızın kabul edebilir veya reddedebilirler. Sürücüler, fiyatın haksız olduğunu düşünürlerse karşı teklif de verebilir.

Seçme özgürlüğü: Hem sürücüler hem de yolcular, derecelendirme ve önceki kullanıcıların karşılıklı referanslarına göre birbirlerini seçebilirler. Her yolculuğun tamamlanmasının ardından sürücü ve yolcu birbirini değerlendirebilir.

inDrive, yolcuların güvenliğine oldukça önem verir. Uygulama, kişinin seyahatinin canlı ayrıntılarını arkadaşları ve ailesiyle paylaşması, polis veya ambulans çağırmak için özel acil durum düğmesi dahil olmak üzere dünyanın en iyi güvenlik özelliklerine sahiptir.

inDrive, Türkiye’deki trajik depremler nedeniyle, 2023’ün sonlarına kadar sürücüler için %0 servis ücreti belirleme kararı aldı. Şirket deprem sonrasında Türk Kızılay’ına bağışta bulundu ve tahsis edilen para gıda, hijyen ürünleri ve diğer ihtiyaçlar için harcandı.

 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*