Konak’tan hayatı kolaylaştıran hizmet: Engelsiz Servis

Konak Belediyesi’nin bedensel engelli bireylerin kullanımı için özel tasarlanan aracı ‘Engelsiz Servis’ belediyenin Sağlık İşleri Müdürlüğü bünyesinde hizmet vermeye devam ediyor. Tekerlekli sandalye kullanan bireyler için asansör sistemine de sahip olan araç, başvuru yapan Konaklıların sağlık kuruluşlarına ulaşımını sağlıyor.

Engelli bireylerin yaşamını kolaylaştırmak için hafta içi her gün yola çıkan Engelsiz Servis, randevusu olan vatandaşları kapısının önünden alarak sağlık kuruluşuna götürüyor. Tedavi veya muayenesi biten engelli vatandaş, sağlık kuruluşundan yine Engelsiz Servis aracılığıyla alınarak evine ulaşımı sağlanıyor. Engelsiz Servis’ten yararlanmak isteyen Konaklılar (0232) 484 22 91 numaralı telefondan bilgi ve randevu alabiliyor.

Erol: Beni büyük bir dertten kurtardılar

Konak’ta yaşayan ve yüzde 98 engeli bulunan Kaan Erol da Konak Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğünün Engelsiz Servis hizmetinden yararlandı. Tedavisi için düzenli olarak hastaneye gitmesi gereken Erol, Konak Belediyesi’ne başvurdu. Tedavisi boyunca Engelsiz Servis hizmetinden yararlanacak olan Erol, Engelsiz Servis sayesinde rahat bir nefes aldığını dile getirdi. Erol, servis hizmetiyle büyük bir dertten kurtulduğunu belirterek duygularını şu sözlerle ifade etti: “Ben yüzde 98 engelli bir vatandaşım. Böyle durumlarda insan anlıyor ki hayat çok zor. Benim tedavi olmam için düzenli olarak hastaneye gidip gelmem gerekiyor. Kara kara düşünüyorduk nasıl gideriz, geliriz, diye. Aklımıza da pek bir şey gelmiyordu. Konak Belediye Başkanı Nilüfer Çınarlı Mutlu’ya ve belediye çalışanlarına çok teşekkür ediyorum. Şu an için büyük bir dertten kurtardılar beni. Nasıl teşekkür edeyim bilmiyorum.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*