Tatil için en akıllı öneriler Setur’dan!

Koç Topluluğu şirketlerinden Setur,  seyahat sektöründe global oyuncu olma vizyonuyla çalışmalarını sürdürürken, teknolojik yeni uygulamaları ile de tatil severlere benzersiz bir deneyim yaşatmaya devam ediyor. Setur son olarak, kullanıcılarına en uygun otel ve tur seçeneklerini sunan Akıllı Öneri Sistemini geliştirdi.

Müşteri memnuniyetinde üst üste 3. kez turizm sektörü birincisi* olan Setur, seyahat teknolojileri üreten bir teknoloji markası olma hedefi ve seyahat sektöründe global oyuncu olma vizyonuyla çalışmalarını sürdürüyor. Kurumsal ve bireysel seyahat yönetimi alanındaki operasyon gücünü, bilgi birikimini, tecrübesini, en güncel ve öncü teknolojilerle birleştiren Setur, son olarak kullanıcılarına en uygun otel ve tur seçeneklerini sunan Akıllı Öneri Sistemi’ni geliştirdi. Tamamı Setur yazılım ekibi tarafından geliştirilen Akıllı Öneri Sistemi ile yurt içi, yurt dışı otel ve tüm turlar için birbirinden farklı çalışan 2 yapay zeka algoritmasını devreye aldı. Öneriler bölge, konaklama tipi, fiyat aralığı gibi özelliklere dayalı yapılan analizler ve müşteri davranışlarına göre hazırlanıyor. Sistem, bu iki algoritmayı akıllı bir şekilde birleştirerek son kullanıcıya en uygun öneriyi sunuyor. 

Akıllı Öneri Sistemi; hibrit algoritma yapısı ve bölgesel bazda özelleşmesiyle birçok uygulamadan farklılaşarak kullanıcı dostu özelliği ile öne çıkıyor. Bu sayede, sayfasına bakılan otelin sadece yakınında bulunan otelleri değil, bu otele benzeyen başka konumlardaki otellerde tespit ediliyor.  Farklı bölgelerdeki turları da birbirine benzeterek kullanıcıya öneri olarak sunabiliyor. Akıllı Öneri Sistemi, kullanıcının otel ve tur arama süreci ve deneyimini farklılaştırıyor.

“Kendimizi turizm şirtketi olmanın ötesinde bir teknoloji firması olarak görüyoruz”

Setur Bilgi Teknolojileri & Ar-ge Direktörü  Alphan Kimyonok konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “Setur olarak hedefimiz yüksek teknoloji içeren çözümlerimiz ile alanımızda daha da ileri gitmek. Bu noktada kendimizi turizm şirketi olmanın ötesinde bir teknoloji firması olarak da görüyoruz. Özellikle kullanıcılarımızın hayatını kolaylaştıracak projeler geliştirmeye çalışıyoruz. Bu doğrultuda son olarak Akıllı Öneri uygulamamızı hayata geçirdik. Genelde öneri sistemleri sadece benzer ürün özellikleri veya  benzer fiyat skalasına bakarak tek bir bakış açısıyla çalışır. Bu anlamda Setur öneri sistemimiz, iki algoritmanın birleştirilmesiyle fark yaratıyor. Yüksek performanslı çalışma ile sonuçları, sayfa açılışını yavaşlatmadan, çok hızlı verebiliyor. Öneride bölge bilgisi önemli bir yere sahip, sadece mahalle isimleri değil koordinatları da belli noktalarda kullanarak algoritmanın öneri isabet yüzdesini artırıyor. Müşterilerimize değer katacak bu yeni uygulamamız ile dijital turizmde öncü olmayı hedefliyoruz. setur üzerinde yayına alınan Akıllı Öneri sistemimizin yakında Setur mobil uygulamasında ve acentelerde de hayata geçmesini planlıyoruz.” dedi.

*“Müşteri memnuniyetinde sektör birinciliği, bağımsız araştırma şirketi SIA Insight’ın Eylül-Ekim 2022 döneminde 1.507 katılımcı ile, kantitatif araştırma yöntemleri kullanılarak 9 turizm acentesi üzerinden değerlendirilen müşteri memnuniyet araştırmasının toplam memnuniyet endeksi sonucuna göredir. Bu sonuca göre Setur, 2020 yılından bu yana üç yıldır müşteri memnuniyetinde kesintisiz lider konumda yer almaktadır. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*